Spontaniczny wypad do Krakowa na 1 dzień — Zrób sobie przerwę i zrelaksuj się!

Date:

Udostępnij:

Kraków to zdecydowanie to miejsce w Polsce, które idealnie nadaje się na relaks, a także zrobienie sobie jednodniowego wypadu. Przeważnie z większości części Polski możemy dojechać do niego w ciągu kilku godzin, a następne zwiedzać to urokliwe miejsce. Możemy również zostać na drugi dzień i wrócić po przenocowaniu, aby podróż była bardziej wygodna.

Co zwiedzać w Krakowie

Przede wszystkim, jeśli przyjedziemy do Krakowa, warto zwiedzić jego najbardziej znane i reprezentacyjne miejsca. Są one aż tak niezwykle popularne nie bez przyczyny. Przede wszystkim jest to Stare Miasto, a także Kazimierz czy Podgórze. Zaczynając od starego miasta, będziemy mogli zobaczyć też Rynek, a na nim Kościół Mariacki czy Sukiennice. Warto również przejść się plantami i dojść na Wawel, który wręcz zdumiewa i oszałamia swoją wielkością. Bardzo ciekawym miejscem jest również promenada nad Wisłą, którą możemy dojść na Kazimierz. Jest to bardzo ciekawe i urokliwe miejsce z jeszcze większą ilością knajpek, restauracji i kawiarni. Swoją popularność zawdzięcza m.in. wielu starodawnym kamienicom a także przepięknym uliczkom.

Muzea

Kraków to miejsce obfitujące w różnego rodzaju muza. Znajdziemy tam zarówno wiele ciekawych miejsc jak i filii Muzeum Narodowego, które oferuję bardzo dużo ciekawych eksponatów. Przede wszystkim na Rynku możemy zobaczyć Damę z Gronostajem Leonardo da Vinci w Muzeum Książąt Czartoryskich, a także wiele innych cennych obrazów np. Rembrandta. Możemy również zagościć w domu Jana Matejki, a także odwiedzić Sukiennice i podziemia Rynku. W ścisłym centrum zobaczymy jeszcze Pałac biskupa Ciołka, czy pałac Krzysztofory. Oddalając się od starego miasta możemy dojść również w ciągu kilkunastu minut do muzeum Mehoffera, a także Czapskiego. Nieco dalej jest główna siedziba Muzeum Narodowego w Krakowie na zwiedzanie, której warto przeznaczyć przynajmniej dwie godziny. Znajdziemy tam wiele eksponatów, a także obrazów wszystkich najpopularniejszych polskich malarzy.

Kraków nocą

Jeśli jesteśmy fanami na scenie rozrywki, Kraków również oferuje bardzo wiele. Imponująca jest przemiana Krakowa, która następuje wieczorem. W wielu na pozór opuszczonych kamienicach czy lokalach zaczyna rozbrzmiewać w muzyka, a także zaczynają zachęcać nas neony. Na Starym Mieście jest bardzo wiele różnorodnych klubów, kawiarni czy dyskotek, w których możemy spędzić czas do białego rana. Szczególna atmosfera panuje w Krakowie, zwłaszcza w weekendowe noce, kiedy Rynek tętni życiem i niepowtarzalną atmosferą.

Dojazd i nocleg

Do Krakowa możemy dotrzeć na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim możemy zrobić to samochodem, a dojazd do niego jest bardzo prosty. Możemy również przylecieć samolotem z większych miast, takich jak np. Warszawa czy Gdańsk. Możemy również wykorzystać bardzo popularny pociąg, którym do Krakowa dostaniemy się z praktycznie każdego miejsca w Polsce. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż, docierając do Krakowa nie będziemy zmęczeni i będziemy mogli cieszyć się jego zwiedzaniem.

Jeśli będziemy chcieli zostać na drugi dzień mamy również do wyboru kilka opcji. Przede wszystkim są to najtańsze hostele. W cenie ok. 30 – 40 zł będziemy mogli przenocować w pokojach wieloosobowych, które umożliwiają poznanie nowych osób często z zagranicy. Do dyspozycji posiadamy również wiele prywatnych mieszkań i apartamentów, które są atrakcyjne cenowo i umożliwiają nocleg już od 100 zł za noc. Hotele to również bardzo ciekawa opcja w Krakowie. Do wyboru mamy wiele luksusowych miejsc i jeśli cenimy jakość oraz niezależność już w cenie ok. 200 – 300 zł będziemy mogli skorzystać z bogatej bazy hotelowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane artykuły

Zarządzanie projektem budowlanym: Kompleksowy przewodnik od planowania do realizacji

Zarządzanie projektem budowlanym to proces, który obejmuje planowanie, organizowanie, kontrolowanie i koordynowanie wszystkich aspektów projektu od początku do końca....

Jak się przygotować do badania rezonansem magnetycznym – Effi Clinic

Badanie rezonansem magnetycznym (MRI) to nieinwazyjna procedura diagnostyczna, która umożliwia uzyskanie dokładnych obrazów wnętrza ciała bez użycia promieniowania...

Własnoręczne wykonanie torebki ze skóry naturalnej – czy to możliwe?

Kaletnictwo jest dziedziną rzemiosła, w której ograniczeniem jest tylko i wyłącznie wyobraźnia osoby wykonującej dany projekt. Wszystko zależy...

Jakie usługi powinno oferować dobre biuro rachunkowe?

Każdy przedsiębiorca, niezależnie od tego, czy prowadzi małą czy dużą firmę, zastanawia się nad wyborem biura rachunkowego. Wciąż rosnąca...