Spontaniczny wypad do Krakowa na 1 dzień — Zrób sobie przerwę i zrelaksuj się!

Date:

Udostępnij:

Kraków to zdecydowanie to miejsce w Polsce, które idealnie nadaje się na relaks, a także zrobienie sobie jednodniowego wypadu. Przeważnie z większości części Polski możemy dojechać do niego w ciągu kilku godzin, a następne zwiedzać to urokliwe miejsce. Możemy również zostać na drugi dzień i wrócić po przenocowaniu, aby podróż była bardziej wygodna.

Co zwiedzać w Krakowie

Przede wszystkim, jeśli przyjedziemy do Krakowa, warto zwiedzić jego najbardziej znane i reprezentacyjne miejsca. Są one aż tak niezwykle popularne nie bez przyczyny. Przede wszystkim jest to Stare Miasto, a także Kazimierz czy Podgórze. Zaczynając od starego miasta, będziemy mogli zobaczyć też Rynek, a na nim Kościół Mariacki czy Sukiennice. Warto również przejść się plantami i dojść na Wawel, który wręcz zdumiewa i oszałamia swoją wielkością. Bardzo ciekawym miejscem jest również promenada nad Wisłą, którą możemy dojść na Kazimierz. Jest to bardzo ciekawe i urokliwe miejsce z jeszcze większą ilością knajpek, restauracji i kawiarni. Swoją popularność zawdzięcza m.in. wielu starodawnym kamienicom a także przepięknym uliczkom.

Muzea

Kraków to miejsce obfitujące w różnego rodzaju muza. Znajdziemy tam zarówno wiele ciekawych miejsc jak i filii Muzeum Narodowego, które oferuję bardzo dużo ciekawych eksponatów. Przede wszystkim na Rynku możemy zobaczyć Damę z Gronostajem Leonardo da Vinci w Muzeum Książąt Czartoryskich, a także wiele innych cennych obrazów np. Rembrandta. Możemy również zagościć w domu Jana Matejki, a także odwiedzić Sukiennice i podziemia Rynku. W ścisłym centrum zobaczymy jeszcze Pałac biskupa Ciołka, czy pałac Krzysztofory. Oddalając się od starego miasta możemy dojść również w ciągu kilkunastu minut do muzeum Mehoffera, a także Czapskiego. Nieco dalej jest główna siedziba Muzeum Narodowego w Krakowie na zwiedzanie, której warto przeznaczyć przynajmniej dwie godziny. Znajdziemy tam wiele eksponatów, a także obrazów wszystkich najpopularniejszych polskich malarzy.

Kraków nocą

Jeśli jesteśmy fanami na scenie rozrywki, Kraków również oferuje bardzo wiele. Imponująca jest przemiana Krakowa, która następuje wieczorem. W wielu na pozór opuszczonych kamienicach czy lokalach zaczyna rozbrzmiewać w muzyka, a także zaczynają zachęcać nas neony. Na Starym Mieście jest bardzo wiele różnorodnych klubów, kawiarni czy dyskotek, w których możemy spędzić czas do białego rana. Szczególna atmosfera panuje w Krakowie, zwłaszcza w weekendowe noce, kiedy Rynek tętni życiem i niepowtarzalną atmosferą.

Dojazd i nocleg

Do Krakowa możemy dotrzeć na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim możemy zrobić to samochodem, a dojazd do niego jest bardzo prosty. Możemy również przylecieć samolotem z większych miast, takich jak np. Warszawa czy Gdańsk. Możemy również wykorzystać bardzo popularny pociąg, którym do Krakowa dostaniemy się z praktycznie każdego miejsca w Polsce. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż, docierając do Krakowa nie będziemy zmęczeni i będziemy mogli cieszyć się jego zwiedzaniem.

Jeśli będziemy chcieli zostać na drugi dzień mamy również do wyboru kilka opcji. Przede wszystkim są to najtańsze hostele. W cenie ok. 30 – 40 zł będziemy mogli przenocować w pokojach wieloosobowych, które umożliwiają poznanie nowych osób często z zagranicy. Do dyspozycji posiadamy również wiele prywatnych mieszkań i apartamentów, które są atrakcyjne cenowo i umożliwiają nocleg już od 100 zł za noc. Hotele to również bardzo ciekawa opcja w Krakowie. Do wyboru mamy wiele luksusowych miejsc i jeśli cenimy jakość oraz niezależność już w cenie ok. 200 – 300 zł będziemy mogli skorzystać z bogatej bazy hotelowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane artykuły

Czym jest paintball i dlaczego warto spróbować?

Paintball to doskonałą rozrywka zarówno dla młodych, jak i dorosłych osób. To także bardzo konkurencyjny sport, w którym...

Czym jest VOD i jakie ma zalety?

Wideo na żądanie (VOD) odnosi się do oglądania programów telewizyjnych lub filmów przez Internet, a nie za pośrednictwem...

Czym są gry planszowe i dlaczego warto w nie grać?

Gry planszowe są jednocześnie zabawne i edukacyjne. Uczą strategii, matematyki, umiejętności społecznych, rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia i wielu...

Dlaczego warto zapisać się na kurs tańca

Niezależnie od tego, czy chodzisz na zajęcia wprowadzające, czy rywalizujesz na wysokim poziomie, taniec zawsze jest wyzwaniem i...