oceanariusz 16 na 9

Oceanarium w Antalyi

1352 wizyt
13 września 2015

Pozostając w klimacie Antalyi, ważnym obiektem, do którego trzeba koniecznie zajrzeć, jest OCEANARIUM. Można tam dojechać miejscowym autobusem. Co jest plusem dla turystów przylatujących do Antalyi samolotem.

Współrzędne oceanarium: 36.878260, 30.659901

Pierwsze na świecie publiczne oceanarium powstało w XIX w. I nie ma co się dziwić, że powstaje ich coraz więcej i wszystkie cieszą się ogromną popularnością.  Największe na świecie znajduje się w miejscowości Atlanta, w stanie Georgia (USA). Odwiedza je rocznie 3,6 mln osób. To w Antalyi (Turcja), choć nie jest tak wielkie,  również cieszy się popularnością. Bowiem odwiedziny w tym miejscu potrafią sprawić wiele radości zarówno dziecku jak i dorosłemu.

PLAN ZWIEDZANIA

Oceanarium otwarte jest między godziną 8.30 a 23.00. Całość dzieli się na cztery atrakcje. Które można zwiedzać pojedynczo bądź w całości. Atrakcjami są:

1. WILD PARK

Został zaprojektowany tak, aby dostarczyć zwiedzającym jak najbardziej realistycznych doświadczeń.Przechadzając się po sali możemy dzięki oświetleniu jak również efektom dźwiękowym, poczuć się jak na pustyni czy w buszu. Oczywiście nie zapominając o największej atrakcji, czyli samych zwierzętach.

IMG_20150724_211537 IMG_20150724_212027

Jeśli ktoś boi się węży i pająków, szczególnie tych najbardziej jadowitych na świecie, pewnie szybko przejdzie przez tę salę. Lecz nie ma się czego bać. Wszystkie są szczelnie zamknięte w terrariach. Można się tutaj dokładnie przyjrzeć różnym gatunkom jaszczurek, jadowitym żabom czy innym gadom i płazom.

Kolejną salą jest:

2. Snow World czyli SALA ŚNIEŻNA

Dla osób które nigdy nie widziały śniegu na żywo, albo bardzo za nim tęsknią, jest to jedna z fajniejszych sal w tym kompleksie. Specjalnie nie używam słowa „ciekawa”. Ona nie była ciekawa. Ona była po prostu fajna. Maciejko, który śniegu nie pamięta, poza tym widzianym w telewizji, bawił się … hm… normalnie jak dziecko. Wchodząc tam dostaliśmy specjalne ubranie, którym był dwuczęściowy kombinezon. I w takim to cudownym odzieniu i w sandałach ruszyliśmy na podbój zimowej krainy.

W pomieszczeniu o powierzchni 1500 metrów kwadratowych mogliśmy się cieszyć m.in. domkiem igloo, domkiem Mikołaja i wielką zjeżdżalnią śnieżną, na której zjeżdżało się przy pomocy opony. A to wszystko oczywiście w temperaturze poniżej zera. Ponoć było to -5 stopni. Co jest zrozumiałe, bowiem w temperaturze dodatniej wszystko by się stopiło. Mając na uwadze, że na zewnątrz było +40 stopni, można było przeżyć lekki szok termiczny. Chwilowy, ale jak przyjemny.

Gdy wyszliśmy z sali śnieżnej, Maciejko wtulił się we mnie prosząc by wejść tam jeszcze raz.

- Już nie będę się trząść. Obiecuję! – wołał.

Podejrzewam więc, że mu się podobało. I to chyba bardzo.

IMG_20150724_212654

Kolejną atrakcją jest:

3. KINO XD

Tak naprawdę jest to kino 5 bądź 7 D. Bowiem nie tylko zwiedzamy podwodny świat w trójwymiarze, ale dostarczone nam są dodatkowe wrażenia. Płynąc podwodnym statkiem czuliśmy bryzę wody, smyranie po nogach, a nasze fotele się trzęsły. Odpowiednio dobrane nagłośnienie potęgowało te doznania. Z samego filmu każdy pamięta co innego. Łódź podwodną czy romantyczny taniec lwów morskich… a Maciejko oczywiście pokochał w ten sposób rekiny. Chłopak. Jedyne co mogłam zrobić, to też je pokochać i dzielić z nim jego radość.

4. Ocenarium

Jak to w oceanarium bywa, istotną atrakcją powinny być same akwaria z przeróżnymi morskimi stworzeniami. Potwierdzam, że tak było , a po dawce wrażeń jakie zapewniły nam poprzednie sale,  wyciszaliśmy przy tych rybkach bardziej niż przewiduje program zwiedzania.

IMG_20150726_220436IMG_20150726_220018

samolot

I takie to było nasze zwiedzanie… przyjemne i radosne. Czasem przerażające…

… ale o to przecież chodzi w dostarczaniu ludziom atrakcji.

 

IMG_20150724_212417

 • http://buster.pw/ Buster

  Jaszczur chyba tak przejedzony, że role się odwróciły – szarańcza posila się jaszczurem ;)

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Mogło tak być ;) Pomalutku, po kęsku ;)

 • 23madziaa .

  Wow, cóż za ciekawe miejsce. Na początku zdziwiłam się, że czynne jest aż do 23, ale jak przeczytałam co można tam robić, co zobaczyć, to już wiem, że będąc tam można zapomnieć o czasie ;]
  (mała-myśl)

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Można :))). Potwierdzam.

 • http://antyterrorystka.blogspot.com/ Matka Antyterrorystka

  Ostatnie zdjęcie najlepsze :) Fajne miejsce!

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Dopełnia cały pobyt w Antalyi. Polecam.

 • Ania

  Ależ piękne zdjęcia i ciekawe miejsce. Zazdroszczę! Buziaki dla synka! :)

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Dziękujemy :)

 • http://www.7hillz.pl Krzysiek Dąbrowski

  Wpis z serii straszących. Czytam sobie jak gdyby nigdy nic, a tu nagle bam, wyskakuje mumia.

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Jak w tych krótkich filmikach, niby o przyjemnych rzeczach. A była tam sobie taka to jej też fotkę zrobiłam. Chciała sama sobie selfie zrobić, ale jakoś się krępowała…czy skrępowała za bradzo… jakoś tak ;)

 • Anna Sakowicz

  Chciałam napisać, że piękne zdjęcia, ale dotarłam do ostatniego i mina mi zrzedła. :)

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Telefon jak zawsze niezawody. A co do ostatniego zdjęcia…trochę się tu wysuszyłam. Albo zwiedzanie albo jedzenie ;)

   • Anna Sakowicz

    Musisz zmienić dietę. :)

    • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

     Zdecydowanie. Ale zęby jak widać są w dobrym stanie. To najważniejsze. Nie skończy się tylko na przeżuwaniu. ;)