air_show-wallpaper-1920x1080 2222

AIR SHOW 2015 (Izmir) oraz KONKURS

1810 wizyt
5 czerwca 2015

Pewnego dnia moje dziecię poprosiło byśmy zrobili dla niego skrzydła. Udało się. Oczywiście są najpiękniejsze na świecie. Gdy Maciejko miał już je na plecach, zapytał, czy teraz może latać. Wtedy moje oczy zaświeciły się przerażone… Podejrzewam, że ten pomysł wpadł mu do głowy, ze względu na nasze bliskie położenie z wyspą Ikaria. Mieszczącej się na morzu egejskim. Dla przypomnienia: nazwa tej wyspy wywodzi się z mitologii greckiej. Upamiętnia miejsce „ostatniego upadku” Ikara. Nasze skrzydła na szczęście leżą w bezpiecznym miejscu, a gdy trzeba, korzystamy z tych prawdziwych.  Zamocowanych w samolotach.

Po moim wyjaśnieniu dlaczego nie może latać, pytanie więcej nie padło. Podejrzewam, że przyswoił co powiedziałam, owszem… ale za jakiś czas wymyśli plan awaryjny. Może taki, że chce zostać pilotem? W końcu Dusty to jego wielki przyjaciel. Póki co, teoretycznie najbezpieczniej jest gdy podziwiamy te cudne maszyny z ziemi. Dlaczego teoretycznie, już wyjaśniam.

Air Show w Izmirze

W ostatnią niedzielę (31.V.2015 r.) odbywały się w naszej okolicy pokazy samolotów. Nie mogło nas tam zabraknąć. Moim zdaniem pokazy były bardzo atrakcyjne.W kwestii bezpieczeństwa wprawdzie nie było przepisowo, ale kwestia bezpieczeństwa w tym kraju to dość dyskusyjna sprawa. Samoloty czasami latały nad naszymi głowami, ale dodawało to jakiegoś uroku. Co też jest istotne, i nie spotykane w naszym kraju – wstęp na pokazy był bezpłatny. Za atrakcje dla dzieci trzeba było już zapłacić, ale naprawdę symboliczne liry.

Jeśli chodzi o same pokazy, pamiętając że jeden obraz mówi więcej niż 1000 słów – mamy dla was krótki materiał video. Możliwe, że znajdziecie w nim podpowiedź w konkursie….

Ach, no tak. Przecież OGŁASZAMY KONKURS

Wyniki konkursu i tak pewnie będą sfałszowane…

No wiecie co… Przecież jestem poza granicami kraju, a tutejszych nawyków jeszcze nie nabrałam. Oto zasady. Ostrzegam, są dość nietypowe.

1. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie konkursowe, wybierając jedną z trzech podanych odpowiedzi.

2. Tylko jedna z podanych odpowiedzi jest poprawna.

3. Każdy uczestnik może wysłać dwa głosy. Odpowiadając tak samo (tj. wysyłając dwa głosy na tą samą odpowiedź), bądź wysyłając dwa różne głosy (tj. dwie różne odpowiedzi).

4. Każdy głos musi zostać wysłany w oddzielnym mailu, na adres mailowy: kontakt@maciejko.eu

5. Konkurs trwa od 5 czerwca (piątek) 2015 r.  od godz. 19.13 do 11 czerwca (czwartek) do godz. 23.59 czasu środkowoeuropejskiego.

6. W losowaniu biorą udział wszystkie nadesłane głosy.

7. Losowanie nastąpi w dniu 12 czerwca o godz. 8.00 czasu środkowoeuropejskiego. Szczęśliwy los zostanie wylosowany przez Macieja P.

8. Losowanie będzie odbywać się według następujących zasad:

a) Maciej P. z nadesłanych głosów umieszczonych w worku, wylosuje jedno zwycięskie zgłoszenie, z udzieloną poprawną odpowiedzią.

b) Jeżeli pierwszy wylosowany głos będzie zawierał błędną odpowiedź, procedura losowania będzie powtarzana. Aż do wylosowania pierwszego głosu z poprawną odpowiedzią.

9. Przewidywana jest nagroda dodatkowa tzw. „Nagroda pocieszenia”. Nagrodę pocieszenia zdobędzie 13-sty wylosowany głos. Bez względu na to, czy jest to głos z poprawną czy błędną odpowiedzią. Liczy się kolejność.

10. W zgłoszeniu należy podać nick, nazwę bądź imię i nazwisko które chcemy by zostało upublicznione  w sytuacji wygranej.

11. Po wylosowaniu zwycięskiego losu, organizator konkursu (Sylwia P.) skontaktuje się z laureatem, poprzez adres email z którego zostało wysłane zgłoszenie, w celu ustalenia danych do wysłania nagrody.

12. Nagrodą w konkursie jest TURECKA PACZKA NIESPODZIANEK

i najważniejsze….

PYTANIE KONKURSOWE

Co można było kupić na Air Show podczas pokazów odbywających się 31 maja 2015 r. w Izmirze:

1. Komplet skarpetek i żarówek.

2. Flagę turecką.

3. Bilet upoważniający do lotu samolotem F-16 pod przewodnictwem licencjonowanego pilota.

Na Wasze odpowiedzi czekam do czwartku 11 czerwca. O tym, co wchodzi w skład TURECKIEJ PACZKI NIESPODZIANEK, dowiecie się niebawem z naszego fun page’a.

Jeśli jeszcze ktoś z Was zapomniał go polubić – niech nie zwleka:

http://www.facebook.com/MACIEJKO.EU

Zapraszam  Was na krótki seans. Popcorn do łapek i głośniki na full.

 

 • Prze-ciążona

  Nigdy nie leciałam samolotem. Nigdy. Bardzo bym chciała. Samoloty mnie fascynują. Do tego stopnia, że wmawiam mojemu synowi, że chce być pilotem :) bawimy się, że jest samolotem, kupiłam mu pudełko na zabawki w samoloty, śpiewam mu piosenkę o „dżambodżetach”… taaak. Wiem, że nie można dziecku zaplanować przyszłości. Ale fascynację już można próbować zaszczepiać. Filmik świetny! A teraz pędzę wysłać maile! A może mi się poszczęści? Jak ktoś nie ma szczęścia w miłości to w grach losowych powinien mieć. W totka mi nie wychodzi, więc albo czeka mnie wielka miłość, albo niebawem spłynie na mnie jakaś wygrana :)
  Muszę przyznać, że filmik musiałam obejrzeć drugi raz bo zbyt dosłownie potraktowałam słowo „podpowiedź” i pomyślałam, że może pojawi się zdjęcie z odpowiedzią. Się przeliczyłam. Leniwiec:)

  Ps. Napisałam ten komentarz wczoraj. Czemu się nie dodał i zawisł w czeluściach strony – tego nie wie niiikt.

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Zabrakło kliknięcia „wyślij” ;))? Filmik możesz oglądać milion razy. I puszczać synowi. Niech się uczy jak się lata :D. Ja też lubię bardzo samoloty. Tak jak inni samochody. W domu w PL mam jakieś albumy kiedyś zakupione. Może się Maciejkowi przydadzą kiedyś. Będą latać we dwóch ;)))

 • ula brzydula

  Będę strzelać :)

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Reszta ręce do góry ;)

 • http://mamdopowiedzenia.com/ Dorota W

  Świetny filmik, też lubimy takie pokazy:) Oczywiście mam już swoją teorię:) zaraz wysyłam wiadomość i liczę na dobry los:))

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Dzięki :)

 • http://www.7hillz.pl Krzysiek Dąbrowski

  A ja znalazłem podpowiedź ;) i już wysłałem dwa maile

 • Anna Sakowicz

  Obejrzałam filmik, podpowiedzi nie znalazłam, ale udział w konkursie biorę. Jak dwa głosy można, to szanse wzrastają. :) :)
  PS Świetnie dobrana muzyka!

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   :))))

 • http://rodzinawpraktyce.pl/ Bartłomiej Panek

  Komplet skarpetek – zwłaszcza tych antybakteryjnych na lato oraz żarówki – to się facetowi zawsze przyda, a lot F-16?? Ja nie tak dawno leciałbym balonem, ale losowania nie wygrałem, więc F16 mi nie straszny ;-)

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Czekam na głos mailowy :)))

   • http://rodzinawpraktyce.pl/ Bartłomiej Panek

    Wysłane!

    Zastanawiałem się też nad turecką flagą, ale w Turcji? To zbyt oczywiste. Tak samo jak przelot samolotem na pokazach lotniczych – nie dam się nabrać!

    • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

     Zobaczymy :). Może tak może nie :) Wyniki będą w piątek. A niebawem szepnę coś na FB na temat nagród!

     • http://rodzinawpraktyce.pl/ Bartłomiej Panek

      Nie ważne czy wygram czy też nie. Muzyką Metaliki otworzyłaś drzwi do mojego Facebooka….

     • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

      Metallica wymiata :))))))))) I dobra jest na każdą okazję. Uwielbiam ich utwory.

 • http://antyterrorystka.blogspot.com/ Matka Antyterrorystka

  Wzięłam udział w konkursie:) Fajna sprawa chciałabym taki pokaz na żywo zobaczyć:)

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Podziwiam tych pilotów przelatujących obok siebie parę metrów. Robiących beczki i takie tam inne – zawrotu głowy można dostać od samego patrzenia, a co dopiero siedzieć za sterami samolotu.

   • http://antyterrorystka.blogspot.com/ Matka Antyterrorystka

    Fajnie by było sobie tak polatać ;)

    • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

     Pewnie tak :)))

 • Ania

  Ale Wam fajnie! Sama chętnie obejrzałabym taki pokaz. A muzyka do Waszego filmu-rewelacyjna!
  P.S. Biorę się do Waszego konkursu :)

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Mam nadzieję, że sam film też jakoś „uszedł w tłoku” ;)))))
   Lubimy takie pokazy. Zawsze z przyjemnością na nie jedziemy.