znak zapytania

Parę słów prawdy

1214 wizyt
21 maja 2015

Zostałam nominowana przez Anię, autorkę innego przyjemnego bloga do Liebster Blog Award. Cóż było począć. Trzeba odpowiedzieć na pytania. Oczywiście Aniu droczę się, dziękuję Ci za uznanie mojego bloga za wartościowy. Mając jednak na uwadze, że blog prowadzony jest z dwóch perspektyw – chociaż oczami Maciejka było ostatnio mało – pozwolę sobie wylosować, kto odpowie na pytania. Taram, taram, wylosowano… zgadnijcie kogo.

Tak więc do dzieła:

 1. Opisz siebie trzema słowami.

Beztroski, radosny, szczęśliwy.

 1. Dlaczego zacząłeś pisać bloga?

Zaczęła go pisać mamusia. W przełomowym momencie naszego życia. Dziś z wielką radością chcemy się dzielić wszystkimi naszymi wrażeniami z życia z Turcji. Mało obiektywnie, ale stwierdzam, że są to ciekawe opisy, wrażenia, porównanie naszych kultur oraz podziwianie piękna ich kraju. Dziś blog ten czyta prawie 2 tys. osób miesiecznie, i z każdym dniem liczba ta rośnie, co nas bardzo cieszy i motywuje.

 1. Jak uważasz, ludzie-przyjaciele, czy raczej ludzie-wrogowie?

Przyjaciele. Chociaż uważam, że przyjaciel powinien rozumieć czasem moje zachowanie dinozaura. Przecież nie gryzę… no powiedzmy….A te moje przyjaciółki za każdym razem uciekają.

 1. Jak znajdujesz inspiracje do tworzenia wpisów?

Wszędzie dookoła siebie. W kraju w którym żyjemy, jak również w nas samych. W naszych emocjach,  w rzeczach i sytuacjach, które nas poruszają.

 1. Co zwykle robisz w piątkowe wieczory?

Spędzam czas z mamusią i tatusiem. To najpiękniejsze chwile mojego dzieciństwa. Chodzimy na spacery. Bawimy się na placu zabaw. Na basenie. Czy w parku. Jeszcze nie muszę się martwić, czy mamy wtorek czy piątek. I korzystam z tego ile mogę.

 1. Czy masz jakąś sentencję, cytat, motto, którymi kierujesz się na co dzień?

To trudne pytanie. Codziennie poznaję świat, więc motto by się zmieniało, ponieważ dojrzewam i często inaczej na niego patrzę.

Może takie: „Trzeba być grzecznym dzieckiem”. A być grzecznym to wypić wszystko do końca. Tak powiedział tatuś. To znaczy, tyle zapamiętałem, i jakoś nie wydaje mi się, żeby to tak szło… ale bardzo mi odpowiada.

 1. Najlepsza książka, którą czytałaś w życiu to…

To bajeczka mojej mamusi. Choć znam już literki, nie potrafię układać ich w słowa, więc będąc dokładnym: czytała mi ją mamusia. Może wy też niebawem będziecie ją czytać dzieciaczkom w swojej rodzinie? Kto wie.

       8. Każdy z nas miewa sny. Jedne zapamiętujemy, inne nie. Czy zdarzył Ci się taki, o którym nie mogłaś długo zapomnieć ?

Nie mogę sobie przypomnieć. Może innym razem  coś opiszę.

 1. Postać, którą uznajesz za wzór kobiecości.

Cóż mogę powiedzieć. Mamusia. Więcej na ten temat może jednak powiedzieć tatuś. W końcu to on podkreśla, że mamusia jest ideałem kobiety. Wiedziałem to od pierwszego dnia mojego życia.

     10.  Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz ktoś mocno Cię zdenerwował. Jaką miałeś wówczas metodę na skołatane nerwy?

Kolega z boiska który zabierał mi zabawki. Pomogło mi rozbieganie tego (za nim), a potem przytulenie się do mamusi.

     11. W jednym zdaniu, opisz swojego bloga- czym dla Ciebie jest, czym się wyróżnia, tematyka itp.

Jak wygląda koń każdy widzi, a MACIEJKO.EU jest czarnym koniem naszej blogosfery.

                                                                                                                                               MACIEJKO

pozdrawiamy serdecznie, a na koniec:

PYTANIE DO „ZIELONYCH”

Czy może mi ktoś wyjaśnić po co powstają, nazwijmy je „tamy” na kanale, jeśli potem nikt z tym nic nie robi? W pierwszych dniach pomyślałam, że po to, by oczyścić kanał. Po tygodniu miałam taką nadzieję. Po 6 tygodniach jeszcze żyła. Dziś nie mam złudzeń, ale mam za to pytanie. Po co z kanału robi się śmieciowisko na dłuuuugi okres czasu. Nie wyglądał on najlepiej jak przyjechałam, ale teraz przechodzi sam siebie.

2015-05-21-17-59-01 2015-05-21-17-59-40

Ktoś ma jakiś pomysł?

 • http://buster.pw/ Buster

  Ja jestem zielony, przynajmniej z wykształcenia, ale rozsądnej odpowiedzi na pytanie nie udzielę. To chyba turecka myśl techniczna :)

  A wywiad pomysłowy, zaskakujący i zabawny!

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Uśmiałam się właśnie. Zamiast „Pytanie do zielonych” miałam napisać dokładnie to zdanie: „Turecka myśl techniczna”, ale pomyślałam…”nie, zostawię to na lepsze okazy które widziałam”. Tutaj to turecka ekologia się kłania ;))). Myśli tego narodu nigdy się nie odgadnie.

 • Ania

  Cudnie czytało się Twojego LBA! Gratuluję Maciejko :)

 • 23madziaa .

  Fajnie czytało się odpowiedzi, zupełnie inaczej z perspektywy dziecka ;)
  Co do „tamy”, to faktycznie ja też bym pomyślała, że robi się to po to, by posprzątać, ale skoro trwa to tyle czasu, to nie wiem.. ;p
  Pozdrawiam.
  (mała-myśl)

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Gdy dowiem się o co chodzi to dam znać. Wygląda to strasznie, o zapachu nie wspominając. Tym bardziej ciekawi mnie plan miasta w tym zakresie :))