feed-sparrows

Piękno jest w nas…a nie na nas.

1090 wizyt
27 września 2014

Gdybyśmy kroczyli przez świat patrząc tylko na swoje przyjemności i roszczenia, świat ten mimo przebytych kilometrów byłby strasznie pusty. Taki wielki a taki mały zarazem. Patrzylibyśmy jedynie przez okno samochodu, nie dostrzegając tak wielu szczegółów. Kradnąc czyjeś marzenia i czyjeś życie. Bo pustka w naszej głowie byłaby tak wielka że nie umielibyśmy wykreować życia…własnego.

Świat który nas otacza jest okrutny. Nie unikniemy wojen, poglądów sprzecznych z naszymi a które mają na nas wpływ. Lecz pomiędzy tym wszystkim: polityką, walką o swój byt, o przetrwanie… jest jeszcze coś.

Rozejrzyjcie się.

Ja widzę małe dziecko które z namiętnością w oczach „produkuje” bańki mydlane.

IMG_20140927_002021

z mamusią, która z głową w chmurach znajdzie czasem fajne ujęcie do sfotografowania, choćby tych synkowych baniek.

Pędząc do galerii handlowej, nie dostrzeglibyśmy IKARA, który w swych marzeniach tonie…

IMG_20140924_132940

 

IMG_20140924_133451

Który z wody wynurzy się światu w swojej nowej odsłonie…

 

Nie dostrzeglibyśmy zwierzęcia pięknego w swej brzydocie,

2014-09-27 00.59.33

 

I reszty świata  ciekawego dzięki swojej prostocie.

IMG_20140927_010522

 

Warto jest mieć siebie, i swoje marzenia,

nawet te wydawałoby się niemożliwe do spełnienia.

Lecz jeśli są NASZE, z nas zrodzone i w nas hodowane,

Uważam, że cieszyć się światem, będzie nam dane…

 

*fot. Sylwia P.

 

 • http://www.uglywriter.blog.pl/ uglywriter

  Tylko dzięki marzycielom ten świat jeszcze nie zniknął :) Uśmiechajmy się do siebie i dopingujmy nawzajem a będą spełnione.

 • mishka

  Lubię to… mhmmm bardzo :)

 • alicja

  ” wart mieć siebie i swoje marzenia” święte słowa i piękno jest wszędzie…wokół nas też, tylko trzeba umieć je dostrzec..

 • http://prze-ciazona.blog.pl/ Prze Ciążona

  Otóż to! Nienawidzę roszczeniowej postawy i tej pogoni za przyjemnościami. Wiem, że ludzie mają marzenia większe, mniejsze, bardziej realne lub mniej. Ale ci co ciągle czują niedosyt, mam wrażenie, wiecznie będą niezadowoleni, wiecznie niezaspokojeni… Mnie wychowano żeby doceniać drobnostki i nie wymagać od życia WSZYSTKIEGO. Bo wszystkiego się nie da. Być może wiele mi przez palce ucieka, ale jednak nie gnam, nie oczekuję tylko smakuję to co mam.

 • ula brzydula

  Uwielbiam marzyć!
  I cenię ludzi, którzy potrafią się cieszyć z drobnych przyjemności.

 • Anna Sakowicz

  Marzenia są po to, by je spełniać Wszystko zależy od determinacji. :) :)

 • http://annaczyta.blogspot.com ZaczytAna

  Umiejętność cieszenie się małymi rzeczami, to wielka sztuka – niestety mam z nią duży problem i ciągle muszę się tego uczyć. Dobrze, że co jakiś czas ktoś mi o tym przypomina, tym razem zrobiłaś to TY :)

 • Pani S.

  Lubię dostrzegać szczegóły, drobiazgi, małe rzeczy, w których zaklęta jest magia i piękno świata. Staram się, żeby mi to nie umknęło. Czasem oczywiście spieszę się, biegnę i zajmuję się codziennością, ale mam świadomość, że każdy maraton kiedyś powinien się skończyć. Pilnuję tego. Żeby pewnego dnia nie okazało się, że dotarłam do mety i nawet tego nie zauważyłam.

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Dokładnie tak. Życie to nie tylko start i meta. To przede wszystkim my. Nasze spojrzenie na drobne rzeczy, nasze piękno duszy, nasze oczy. Warto jest się zatrzymać i namalować na naszej stronie życia swoją opowieść. Niektorzy czasem kradną czyjeś kartki z czyjejś ksiegi życia. Ale czy na mecie będą dumni,że to ich księga? Nauczmy się czerpać radośc z drobnych rzeczy. To naprawdę daje dużo radości :). I malujmy swoją księgę. Ja jestem dumna, że moja jest moją, że potrafię się zatrzymać :)) i że mogę sie z wami dzielić tym co zobaczę. Choćby napotkanym ślimakiem czy bańkami mydlanymi.