earth-from-sun-wallpaper

Słońce – jak ono nas widzi?

802 wizyt
25 sierpnia 2014

Zmiana klimatu w kolejnych latach spowoduje zwiększony poziom stresu, lęku oraz wzrost występowania zaburzeń, takich jak zespół stresu pourazowego – wynika z raportu Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Według naukowców w najbliższych latach możemy oczekiwać zwiększenia negatywnego wpływu klimatu na nasze zdrowie i funkcjonowanie psychiczne, zwłaszcza jeśli nic nie zostanie zrobione, aby zatrzymać lub spowolnić emisję do atmosfery produkowanych przez przemysł gazów cieplarnianych.

Słońce może dać nam życie, ale może też nas zniszczyć. Mimo tego, czy nie jest ono wspaniałe? Daje nam energię i siłę do życia. Pomaga tworzyć wspaniały świat, i pozwala nam to dostrzec. Rozświetlając wszystko dookoła. Fajnie jest ze sobą współgrać. Ja dbam o Ciebie, a  tym dbasz o mnie.Może nawet macie blisko siebie takie mniejsze słoneczka… i wspólnie warto zadbać o to największe?

Jak ono nas widzi?

A jak my je widzimy?
Sun-In-The-Sand-Artistic-Wallpaper-1024x1024

Czy uważacie, że jako zwykli obywatele mamy duży wpływ na dziurę ozonową? Ziarenko do ziarnka i zbierze się miarka…

Czy to raczej nieuniknione i bez względu na to co zrobimy, i tak nas czeka zmiana klimatu ponieważ to naturalny stan rzeczy.

A może pół na pół? I tak nas czeka, ale nie musimy tego przyspieszać?

Jedni udowadniają, że wpływ na dziurę ma dwutlenek węgla i freony itp. produkowane przez człowieka. Mówi się również, że odpowiedzialna jest za to tylko pogoda. Silne wiatry i temperatura. I emisja gazów wulkanicznych.Ponoć za 55 lat dziura może całkowicie zniknąć. Jak to z nią w końcu jest?

Będziemy robili co uważamy za słuszne. Bez względu jaka to będzie droga. A póki co, smarujmy się filtrem i korzystajmy z tego, że nad nami świeci!

 • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

  Na prośbę MAŁGORZATKI, która podobnie jak kilka innych osób nie korzysta z Disqus, załączam jej komentarz przesłany mailem. Za który bardzo dziękuję :)). Komentarz w załączeniu:

  ” Bardzo piękny wpis. I z mądrym przesłaniem.
  Bez względu na to, czy wpływ człowieka na dziurę ozonową jest znaczący czy znikomy – nie tylko światu nie zaszkodzi, ale na pewno pomoże, jeśli ograniczymy emisję spalin, zaśmiecanie środowiska i użycie chemikaliów. To tak nie tylko ze względu na dziurę ozonową…”

 • http://www.tataszymona.blogujacy.pl Tata Szymona

  E tam, i tak za 3,75 miliarda lat nasza Droga Mleczna zderzy się z Galaktyką Andromedy, więc wiesz… pozamiatane będzie ;).

 • http://mrkpassion.pl/ Kamil Macher Mr K.

  Byle filtra było dużo – nie warto się spiec! Lubię takie teksty ; )

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Człowiek raz w życiu chce się opalić i nie można ;)

 • http://buster.pw/ Buster

  Bez słońca nie byłoby życia, ale ja wolę dni pochmurne, zwłaszcza że okna sypialni mam od wschodu i nie lubię jak jasne promienie budzą mnie przedwcześnie i brutalnie.

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   A ja wolę poranki, gdy jeszcze tak nie grzeje a jest przyjemnie i ciepło.

 • Anna Sakowicz

  Korzystam tyle, ile się da. Trzeba łapać słońce, bo za chwilę (mam tutaj na myśli najbliższą jesienną przyszłość) będzie go jak na lekarstwo. :) :)

 • ula brzydula

  To w takim razie korzystam ze słońca ile wlezie, bo trochę mnie zmartwiłaś :)

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   No nie..:) bez zamartwiania mi się tutaj. Przecież powiedzieli że dziura ozonowa zniknie ;)))). I korzystaj ze słońca. Tylko się nakremuj!

 • alicja

  Oglądałam ten filmik…trzeba przyznać, że wrażenie robi niesamowite i powinien nauczyć nas troszkę pokory. Bo słońce ma moc nieuprawdopodobnioną i potrafi narobić dużo złego naszej skórze. Natomiast zmiana klimatu to cecha stała naszej przyrody i myślę, że nie nalezy się jej aż tak bardzo bać. Tylko, chciałoby się powiedzieć tak-szanujmy Ziemię, bo innej mieć nie będziemy..

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Szkoda, że nie ma jak sprawdzić jak wygląda nasza skóra. A Ziemia… tak jak piszesz. Mamy tylko jedną, dlatego dbajmy o nią. Wydaje mi się, że w obecnych czasach naprawdę to robimy. Świadomość społeczna jest wysoka. Gdzieniegdzie…bo gdzie ja mam wyrzucać zużyte baterie w Turcji jak ich nikt tu nie zbiera;))

 • http://beznadziejneprzypadkipanis.blog.pl Sylwia Nowak

  Jestem uczulona na słońce, więc używam mocnych filtrów. Ale informacje rzeczywiście nieco dołujące.

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Tylko co jest prawdą a co nie? Naukowcy zawsze powiedzą nam to, co jest aktuanie trendy, a marketing zrobi z tego biznes.

   • http://beznadziejneprzypadkipanis.blog.pl Sylwia Nowak

    Trudno powiedzieć. Przyzwyczaiłam się traktować słowa naukowców z dystansem. Wiem, że jeśli jedni coś udowodnią, inni za chwilę wyciągną zupełnie przeciwną teorię i też będą mieć na jej poparcie mnóstwo dowodów. Myślę, że najbliższe jest mi twierdzenie, że jednak mam znikomy wpływ na dziurę ozonową.

 • 23madziaa .

  Trochę mnie przeraziłaś tymi informacjami ;]

  mała-myśl

  • http://www.maciejko.eu/ Sylwia P.

   Nie będzie tak źle. W końcu słońce daje nam szczęście.