good_night-wallpaper-1920x1080

Był Mały Książę – czas na Wielkiego Gatsby’ego

580 wizyt
18 stycznia 2014

Idąc tropem kolejnych wielkich dzieł, do których przeczytania moja kochana MAMI,  na pewno mnie zmusi, gdy będę nastolatkiem, powiem dziś tak:

„Ile razy masz ochotę kogoś krytykować (…), przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty”.

I nie odnoszę się tutaj do rzeczy materialnych, lecz do otwartości umysłu. Który również uzależniony jest od sytuacji w jakiej człowiek się znalazł. Na dzień dzisiejszy mogę sprowadzić wszystko na poziom mojego podwórka i mojej piaskownicy, ale wiem, że zamieni się ono kiedyś w jakże dostojną rezydencję w której będę gościć cały przekrój społeczny.

I o ile mojej piaskownicy nic nie brakuje, bo po brzegi obsypana jest rodzinnym ciepłem i miłością, mam wrażenie że świat ciągle zapomina, że nasze piaskownice trochę się różnią. I, że inna nie znaczy gorsza. Bardzo się wszyscy od siebie różnimy i czasem trudno nam znaleźć wspólny język. Ale  czasem to najprostsze gesty potrafią więcej powiedzieć. W końcu ja potrafię mówić tak nie wiele (chociaż słowo „CHCIEEEE” wychodzi mi doskonale) a rozumiem się czy to z mamą, czy z tatusiem przed skypa BEZ SŁÓW. Czy to takie trudne?

Oj coś czuję w tych moich kosteczkach które rosną coraz szybciej (już mam ok. 83 cm!), że to będzie bardzo filozoficzny dla mnie rok. No cóż. W końcu poznaję świat. I uczę się go jak najdokładniej, by móc go później kreować na ten idealny. Według własnego, ciągle zmieniającego się „JA”.

Może być ciekawie…

  • anna

    Naprawdę rośnie z Ciebie filozof. :)

  • Tata Szymona

    No cóż, to prawda, że każdy jest inny i każdy ma inne możliwości i warunki. I tak naprawdę to na szczęście, bo dzięki temu nasz świat nie jest nudny ;-)