nature-wallpaper-1920x1080-2819-1c5d3098

Rok 2013

515 wizyt
30 grudnia 2013

Kochany Tato,

to był dla nas bardzo ciężki rok. Nie spodziewaliśmy się tylu zmian. I takiego biegu wydarzeń. Kończymy go jednak z uśmiechem na twarzy. I powitamy kolejny dzień, a za niecałe 27h – nowy rok – również z tym samym szczerym uśmiechem. Którym witam KAŻDY NOWY DZIEŃ. Gdy się budzę, podchodzę do mamy. Zaglądam jej do twarzy (kiedyś podnosiłem mamie powiekę, ale już tego nie robię) i mówię: „dzień dobry!” A mama udaje że śpi, ale jej koniuszki ust lekko drgające od śmiechu nie pozwalają jej nie odpowiedzieć. Wtedy porywa mnie w ramiona, całuje, idziemy odsłonić zasłonę i wołamy: Dzień dobry nowy dniu! Z moich ust wychodzi mniej więcej coś takiego jak „dziuń dziu”, ale mama wie o co kaman. Sama mnie tego nauczyła w końcu.

I tym rytuałem zaczarowujemy dany dzień, by był udany i lekki. Mama nie nosi go na rękach jak mnie czy kocmołuchy (dla niewtajemniczonych przypominam, że mówię o kotach. To żadna obraza rasowa naszej czarnej Tosi), więc nie wiem czemu ma być lekki. Kto by czuł jego ciężar, bez względu na to co się dzieje, gdy otacza cię miłość prawda?

A to nas otacza. I ciebie. Pamiętaj o tym. Jesteśmy obok ciebie, bez względu a to ile nas dzieli kilometrów.

A już za 1,5 dnia będzie nas dzielić tylko powietrze przepływające przez nasze ramiona gdy będziemy w Twoim uścisku.

Życzę Ci tato dużo siły i cierpliwości. I uśmiechu na twarzy. Niech ten mój i maminy uśmiech który wysyłamy światu – TOBIE  – co rano, dotrze do ciebie z prędkością światła. I otuli cię swoim ciepłem.

Pamiętasz tą książkę „Teoria kwantowa dla mniej zaawansowanych”, którą mama próbowała kiedyś zgłębić? Było tam coś o cząsteczkach, o atomach, ich dualizmie i tym podobne. Pamiętaj więc, że ten promyk słońca na który spojrzałem, odbił się również od Twojej szyby, a powietrze którym oddychałeś, może było i moim? Zmierzam do tego, że dzieli nas tylko materia a łączy nas nasza wyobraźnia. Wyciągnij więc rękę a ja ją złapię!

Kochamy cię.

Mama i JA

 • mama Maciusia

  no cóż. Prosto z serca :)

 • socjoblożka

  Pięknie napisane, aż się poryczałam :)
  Wszystkiego dobrego Wam życzę.
  Cudne zdjęcia

 • Tata Szymona

  Piękne życzenia :) .

 • mama Maciusia

  :) ))))
  dziękujemy

 • Ciekawa

  pięknie!
  p.s. a zdjecia urocze :)