i_like_you-wallpaper-1920x1080

Uczucia

494 wizyt
14 października 2013

Tak mnie wzięło ostatnio na czułości. Z mamą nieustannie i nieprzerwanie, więc nie o tym mówię..ale zaskoczyłem tatę. Zanim opowiem co i jak, wtrącę małą dygresję na temat nauki dziecka języka migowego. Uważam, że to jest bardzo fajna sprawa. Gdy skończyłem 6 miesięcy mama dzielnie próbowała wprowadzić w moje życie nowe atrakcje. Pomóc mi komunikować się ze światem, gdy jeszcze nic nie mówiłem. Chodziło zaledwie o 20 znaków np: idziemy na spacer, kąpać się, książeczka, poczytaj mi, jeść, pić, itp…
I gdy rozmawialiśmy z tatą na skypie i mama wyszła do kuchni pokazałem tatusiowi jak bardzo go kocham. Bo to było tak tylko między nami. W końcu faceci muszą być twardzi, ale trzeba też sobie czasem powiedzieć co się czuje. To chyba najprostszy znam z języka migowego i każdy go powinien znać. By móc to sobie mówić sobie chociaż w ten sposób.
Teraz już wiele po swojemu mówię, więc nie uczymy się już migowego – ale na dobry początek komunikacji ze światem – jako chodzący dowód że się da- polecam.
Każdej ze stron jest wtedy trochę lżej, bo się wie o co kaman.

 

  • life-is-life

    Dzieci to są najbardziej kochane istoty na świecie:) zwłaszcza gdy taką radość rodzicom sprawiają:))

  • Magdalena F.

    Ja wczoraj do Wawki pojechałam i nerwicy dostawałam, bo zostawiłam małą z tatusiem. Z 8 godzinmnie nie było. Nie wyobrażam sobie tego by być daleko na dłużej….

  • anna

    okazywać miłość trzeba w każdy sposób ;)