water_and_flames_heart-wallpaper-1920x1080

Inspiracje

536 wizyt
6 września 2013

- Performance to stan umysłu – mówi Marina Abramović. Artystka, która od lat jest czołową przedstawicielką sztuki performance’u.

Ostatnio poznałem nowy rodzaj sztuki i od razu zacząłem go wdrażać w swoje małe – wielkie życie. Ostatnio Mami chciała obejrzeć jakiś dokument, a ja usilnie nie chciałem iść spać. Było już grubo po 21.00. Więc pozwoliła mi wtedy jeszcze chwilkę posiedzieć i poprzytulać się do siebie. Trafiłem wtedy na moment gdy wzruszyła się oglądając ten dokument i łezka poleciała jej po policzku. Nie wiedziałem czemu. Zaczęła mi więc tłumaczyć o co chodzi. Konkretnie o co chodzi tej dziwnej pani, która przez 10 godzin dziennie siedziała po środku sali w New Art Gallery w Londynie a na przeciw niej siadali goście. By wzajemnie się sobie poprzyglądać.

Tak więc odwróciłem się do mamy i na wzór artystki przyglądałem się parę minut. A mama przyglądała się mi. Była szczęśliwa. Tuląc mnie i głaszcząc. Nie rozumiem więc dlaczego gdy obudziłem się o godz. 2.00 i przyglądałem się jej do godz. 4.00 nie była taka szczęśliwa. Mówiła coś o tym, że o 5.30 musi wstać do pracy. Ale szczęśliwi przecież czasu nie mierzą…
Najpierw jej się sztuka podoba potem nie. Artyści!

Weekend też zleciał nam ciekawie. Byliśmy na pożegnaniu lata u cioci G. na działce. Ten spędzimy rozmawiając z tatą na skype. Dotarła do niego w końcu paczka z domu (po tylu tygodniach…jeśli mogę pozwolić sobie na komentarz to powiem, że sam bym w wózeczku doczepionym do mojego bezpedałowego rowerka szybciej mu to dostarczył). Będzie mu przyjemniej pijąc herbatę z kubeczka z moim zdjęciem i śpiąc na poduszce, którą Wam tutaj już przedstawiałem. Takie małe elementy domu.

A za parę miesięcy odwiedzimy Cię tato. Już nie mogę się doczekać.

  • mama Maciusia

    HAHA, dobra była. Jak udaje że śpię, to Mąciejko najpierw się przytula…jak nie działa to podnosi mi głowę swoimi rączkami albo w ogóle próbuje mnie podnieść za rękę :) Zazwyczaj działa jak próbuje podnieść mi głowę z poduszki :)

  • anna.a72

    Mogę Ci coś podpowiedzieć. Jak się obudzisz o drugiej w nocy, a mama będzie spała i nie będzie na Ciebie patrzyła, to paluszkami podnieś jej powieki, wtedy na pewno spojrzy. Moja córcia tak robiła. Zawsze działało. ;) :)