islamic-wallpapers-hd

Islam vs. cokolwiek

468 wizyt
1 sierpnia 2013

Dzisiaj rozmyślań na temat kultury islamu cd.

Czytamy i omawiamy (no dobrze, mama czyta a ja udaję że rozumiem o co jej chodzi) wiersze np. Rumiego (poeta suficki, mistyk perski, teolog islamski).
Dzięki poezji zaczynamy rozmieć – mocno spłycając: ich olewczy stosunek do spraw doczesnych. Wolność ducha, przynajmniej w teorii brzmi naprawdę pięknie.
Ale czy tak jest naprawdę? Raczej a wręcz na pewno nie. Ale skąd brak szacunku dla kobiet? Gdzie jest źródło tego nastawienia?

Przecież to MAMI dała nam fundamenty tego kim się stanę. To pod jej skrzydłami rozwijam swoje.
To ona karmiła mnie piersią i uczyła mnie pierwszych kroków.
I miałbym jej powiedzieć pewnego dnia:
– Burka kobieto i krok za mną?
Nie rozumiem…

Internetowe liczniki

 • Mama Maciusia

  „zagubiona”, wiesz, jest zbyt mały jeszcze i to dopiero początek więc trudno mi powiedzieć.
  Będziemy się starać. Pierwsze podsumowanie zrobię równo za rok, czyli pod koniec lipca 2014.

 • zagubiona

  Ja jedynie książki na temat tamtejszej kultury czytałam,a troszkę tego było,tzw.arabiki:)Może nie wszystko w nich opisane było prawdą,ale jednak chyba większość tak,bo pokrywa się to z wiadomościami z internetu i tv:)Ale Ci męża daleko wywiało:(Współczuję.A jak Maciuś sobie radzi bez taty?

 • Mama Maciusia

  dziękuję. Jest cudny. :) ) My jesteśmy tu, ale będziemy się starać poznać tamtą kulturę by wspierać tatę :) Będę informowała was o różnych ciekawostkach „z regionu” ;)

 • zagubiona

  Maciuś jesteś slodki;)
  Każdy kraj ma inną kulturę.Ludzie są różnie wychowywani i co innego jest dla nich ważne,czym innym się kierują.Ja sama nie umiem zrozumieć pewnych zachowań.

 • Mama Maciusia

  Oj tak. I pozawala dzięki temu na inne spojrzenie na wiele spraw. Może religia powinna być wpajana poprzez sztukę i poezję ? Zamiast pali i krucjat krzyżowych ;)

 • anna.a72

  Poezja na pewno uwrażliwia. :)